Начало » Завана » Джирото мина и замина като цепелина

Джирото мина и замина като цепелина

1

Колоездачната обиколка Джиро д`Италия мина през Сливен и замина през прохода Вратник към Търново.

Хиляди зрители наблюдаваха преминаването на колоната само на бул. “Бургаско шосе”.

2

Казват, че чрез тази спортна проява сме получили уникален шанс да представим България и нашите туристически дестинации пред света.

Дали поне стотина от зрителите на джирото по света ще напълнят кръчмите на Ричард, Ричард (ама Алибегов), предстои да видим.

А пък какво точно ще види светът от Сливен като колоната премине по основните артерии и замине към Бяла, не ми е много ясно. Иначе местният елит изкара учениците да развяват балони и формират флашмобове по улиците.

3

Малко ми напомня за задължителната показуха на социалистически ентусиазъм в манифестациите от миналия век.

Чок дунанмата извиква и аналогия със ситуацията по време на преминаването на дирижабъла “Граф Цепелин LZ 127” над България на 16 октомври 1929 г., описана в стара градска песен:

“Ах, цепелина от тука мина,

какъв голям е, о Боже мой!

Какъв голям е, крещи Ирина,

как се издига, о Боже мой!!!…

Граф Цепелина от тука мина

и си замина, ах, Боже мой!”

72452009 723410444790378 3712802633853960192 n

Иначе социалната мрежа и публичното пространство са пълни с мрънкания за затворените пътища и улици, но и с възторзи.

“Трън до цвят, шарен свят:

от маймуна маймунки,

от кратуна кратунки…”

Доброслав Иванов