Колоездачната обиколка Джиро д`Италия мина през Сливен и замина през прохода Вратник към Търново.
Хиляди зрители наблюдаваха преминаването на колоната само на бул. “Бургаско шосе”.

Казват, че чрез тази спортна проява сме получили уникален шанс да представим България и нашите туристически дестинации пред света.
Дали поне стотина от зрителите на джирото по света ще напълнят кръчмите на Ричард, Ричард (ама Алибегов), предстои да видим.
А пък какво точно ще види светът от Сливен като колоната премине по основните артерии и замине към Бяла, не ми е много ясно. Иначе местният елит изкара учениците да развяват балони и формират флашмобове по улиците.

Малко ми напомня за задължителната показуха на социалистически ентусиазъм в манифестациите от миналия век.
Чок дунанмата извиква и аналогия със ситуацията по време на преминаването на дирижабъла “Граф Цепелин LZ 127” над България на 16 октомври 1929 г., описана в стара градска песен:
“Ах, цепелина от тука мина,
какъв голям е, о Боже мой!
Какъв голям е, крещи Ирина,
как се издига, о Боже мой!!!…
Граф Цепелина от тука мина
и си замина, ах, Боже мой!”

Иначе социалната мрежа и публичното пространство са пълни с мрънкания за затворените пътища и улици, но и с възторзи.
“Трън до цвят, шарен свят:
от маймуна маймунки,
от кратуна кратунки…”
Доброслав Иванов

