По повод настъпването на първа пролет, местната общност на село Кукорево, осъществи инициатива зазасаждане на дръвчета. Инициативата е на общинския съветник Мартин Петков, който е и жител на селото. В нея участваха ученици и учители от Основно училище „Христо Ботев“, с. Кукорево, кметът на село Кукорево – Живко Колев, общинският съветник Мартин Петков и жители на селото.
Кметът на Община „Тунджа“ Станчо Ставрев и председателят на Общински съвет „Тунджа“ – Атанас Христов, също взеха участие в инициативата, за която общината е осигурила 20 броя дръвчета от различни видове – червен дъб, чинар, червенолистеншестил, бреза, кипарис.
Засаждането на дръвчетата не само подобрява околната среда, но е и доказателство за отговорността на местната общност към нея.

