Начало » Регионални » Кметът на Община Нова Загора посрещна учители пенсионери на традиционен прием по повод 24 май

Кметът на Община Нова Загора посрещна учители пенсионери на традиционен прием по повод 24 май

rz-04336

Днес, в навечерието на един от най-светлите български празници – 24 май, Деня на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност, в Клуба на дейците на културата в Нова Загора се състоя тържествен прием за учители пенсионери и дейци на културата, съобщиха от общината.

rz-04385

Домакин на събитието бе кметът на Община Нова Загора Галя Захариева, която заедно със своя екип изрази признателност към хората, посветили живота си на просветата, духовността и съхраняването на българските традиции.

Празничната програма премина в топла и емоционална атмосфера, изпълнена с музикални поздрави, вдъхновяващи думи и заслужено уважение към дългогодишния принос на учителите и културните дейци. Тържествения химн на просветата, в изпълнение на Група при Клуб на учителите пенсионери „Яница“ озвучи залата и приповдигна патетичното настроение на всички присъстващи. По повод професионалния празник на гостите специален поздрав с красиви български народни песни отправиха талантливите деца от клас „Народно пеене“ към ОШИ „Иля Аврамов“ с ръководител Пламена Господинова.

Специален акцент в тържеството бе словото на кмета, с което тя благодари на всички присъстващи за отдадеността, труда и духовната следа, която оставят в поколения новозагорци.

По време на събитието бяха връчени и почетни грамоти за активна обществена дейност и принос към културния и просветен живот на общината.

rz-04396

С признателност и уважение към своите будители, Община Нова Загора отново засвидетелства своята подкрепа към хората, съхранили българския дух и слово през годините.