На 21 декември от 17.30 ч. в Драматичен театър“Стефан Киров“ гр. Сливен ще се проведе концерт- спектакъл „Пътят“ по повод двадесетгодишнината на Младежки танцов ансамбъл „Браво“ при Народно читалище „Хаджи Димитър 1937″ гр. Сливен с художествени ръководители Станка и Иван Иванови, съобщи секретарят на читалището Любослава Новкова.
През годините младежкият танцов ансамбъл се е превърнал в емблема не само на Сливен и на общината, но и на България.
Десетки са изявите на младежкия танцов ансамбъл в града, България, Мексико, Португалия, Алжир, Грузия, о-в „Бали“ и много други.
Талантливите танцьори под ръководството на отлични хореографи разпространяват любовта към танца, фолклора и българската култура.
Те привличат младото поколение и го запалват за уважение и любов към народните танци, изкуството и живота, като проправят нови пътища за още по-голямо извисяване на българската фолклорна традиция, възторгват се от читалището.

