Новоназначеният областен управител на Сливен Михаил Кашеров направи изявление в профила си във Фейсбук във връзка с информацията на Нова телевизия, че книжката му е била отнета за употреба на алкохол в Германия. Ето текста публикуван от областния управител:
Уважаем приятели, колеги и съмишленици,
Искам категорично да заявя, че в момента върви абсолютно невярна информация за мен в медийното пространство, предполагам спусната от мои политически опоненти.
Твърдението, че съм с „отнета шофьорска книжка” е абсолютно и категорично НЕВЯРНО! Заявявам най-отговорно, че шофьорската ми книжка никога не ми е била отнемана за управление на МПС под въздействие на алкохол или каквито и да е било забранени субстанции в Германия. За да онагледя своето твърдение предоставям и снимка от действащата ми шофьорска книжка издадена във ФРГ, с валидност до 2040г., спазвайки директивите за уседналост на ЕС, тъй като последните 14 години съм живял на територията на ФРГ.

източник: https://www.facebook.com/MichaelKasherov

