Начало » Регионални » Общината премахва пет незаконни бараки в центъра на сливенското гето

Общината премахва пет незаконни бараки в центъра на сливенското гето

DSC 4849

Община Сливен започна днес принудително отстраняване на пет павилиона, поставени без основание на общински терен на площада в квартал „Надежда“, предаде общинската пресслужба.

DSC 4868

Премахването започна след като изтекоха всички срокове за доброволно освобождаване на общинския терен и след влизане в сила на издадените заповеди от Кмета. Освобождаването на терена се извършва от отдел „Строителен контрол“ в Общината, в сътрудничество с експлоатационните дружества – „Електроразпределение Юг“ ЕАД и ВиК Сливен, както и с участието на полицейски сили от състава на полицията и жандармерията.

DSC 4839

Бараките са монтирани на общински терен без договори за ползване или наем.

DSC 4866

Нямат и разрешения за поставяне на преместваеми обекти. Община Сливен предприе мерки да уведоми предварително собствениците на павилионите да освободят общинския терен, но до момента това не беше направено.

DSC 4852

След изтичане на всички срокове за доброволно освобождаване на общинския имот са издадени заповеди за принудително изземване.

DSC 4864