Както на много други места в страната, така и в Сливен се състоя протест срещу въвеждането на еврото, за запазване на българския лев и за референдум.

Около триста протестиращи се събраха леко в страни от сградата на Община Сливен, пред която днес има фермерски пазар.

Митингът бе открит от известния в града радиоводещ и щоумен Боби Рундев:
Общинският съветник от Вързаждане Неделчо Великов повтори тезата на партията си, че ако България приеме еврото, ще загуби суверинитет:
Профилът на протестиращете бе разнороден.

Не липсваха млади хора. Имаше постоянни протестъри по различни теми в града и членове на БСП, и бивши СДС-ари, бивши военни.

Липсваха изявени местни политически лидери, но присъстваха симпатизанти на различни партии, граждани и хора, едва сега разбрали за събитието.

Срещаха се и носители на шапки с великоруски армейски символи.


