Начало » Регионални » ПГТТ „Атанас Димитров“ Нова Загора е новият шампион в Областното състезание на МПО „Млад огнеборец“ 2026

ПГТТ „Атанас Димитров“ Нова Загора е новият шампион в Областното състезание на МПО „Млад огнеборец“ 2026

7ec7c47e-e817-4fce-850c-6e56de287a55

Град Нова Загора беше домакин на тазгодишното Областното състезание на Младежките противопожарни отряди (МПО) „Млад огнеборец“, съобщиха от Областна дирекция на МВР – Сливен.

aaa8e962-19ee-4053-af4d-3b6a2a529919

На 19 май четири ученически отбора премериха сили в оспорваната надпревара: СУ „Иван Вазов“ – Нова Загора, СУ „Христо Ботев“- Нова Загора, ППМГ „Добри Чинтулов“ – Сливен и ПГТТ „Атанас Димитров“- Нова Загора.

87ebc3da-dce2-4c52-bb5f-60dd2792250a

Младите огнеборци демонстрираха отлични умения и здрав колективен дух. Първенец в комплексното класиране стана отборът на ПГТТ „Атанас Димитров“ – Нова Загора, който заслужи честта да представи област Сливен на предстоящото XXV Републиканско първенство, което ще се проведе от 2 до 6 юни 2026 г. в курортния комплекс Албена.

На второ място се класира отборът на ППМГ „Добри Чинтулов“ – Сливен, трети са състезателите от СУ „Христо Ботев“- Нова Загора . Двата отбора завършиха с равен брой точки, но отборът от Сливен успя да вземе второто място с по-малко допуснати грешки в една от дисциплините.

2bf12445-ab92-44f2-8963-093ca26558a2

Всички участници получиха грамоти, а победителите купи и предметни награди.

Спортният празник премина при перфектна организация и изключително гостоприемство от Община Нова Загора. Ръководител на проявата бе главен инспектор Димитър Сяров от Регионалната дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението” в Сливен, който гарантира професионалното ръководство и провеждане на състезанието.

7dad8261-4e82-4890-b5a4-5caaee7fca7b

Официални гости бяха представители на Община Нова Загора, Регионалното управление на образованието (РУО) – Сливен и Центъра „ЕВРОПА ДИРЕКТНО“ – Сливен, които подкрепиха младите таланти в оспорваната надпревара.