Пожарникари и служител на ДГС в Нова Загора са спасили сърна, паднала в напоителен канал в землището на село Кортен, съобщиха от Областна дирекция на МВР – Сливен.
Сигналът за бедстващото животно е получен на 10 май в 08,37 часа. Сърната е извадена от горския надзирател Момчил Момчилов, който е влязъл в напоителното съоръжение, подпомогнат от пожарникари от РСПБЗН- Нова Загора.

Те са успели да извъдят животното невредимо и да го пуснат на свобода.


