28-годишен водач на лек автомобил „Фолксваген Голф“ е хванат да управлява след употреба на забранени вещества, съобщиха от Областна дирекция на МВР – Сливен. Проверката е извършена на 19 май, около 13,55 часа, на път ІІІ-706, преди село Ябланово, от екип на Районно управление-Котел, осъществяващ контрол в малките населени места. Пробата за употреба на наркотици, извършена на място е показала положителен резултат. На водача е издаден талон за медицинско изследване. По случая е образувано досъдебно производство.
Специализирана полицейска операция на ротационен принцип е проведена в село Градец от екипи на РУ-Сливен. За времето от 13,00 до 16,00 часа са извършени проверки на превозни средства и лица по метода широкообхватен контрол.

Констатирани са нарушения на Закона за движение по пътищата- неизползване на обезопасителни колани и столчета за деца, светлини, нередовни документи, техническа неизправност и други. Съставени са 14 глоби с фиш и 2 акта. Спрян е от движение автомобил с неизправна изпускателна система, високи нива на шум и затъмнени стъкла. Проверени са 45 автомобила и 63 лица.

