Общинска библиотека „Петър Матеев“ – Котел отбеляза приключването на дейността на творческо обединение „Дарования“ за учебната 2025–2026 година, предаде Божана Попова, ПР-експерт в Община Котел.

По повод завършването на творческите занимания екипът на библиотеката връчи благодарствени писма на преподаватели от СУ „Георги Ст. Раковски“ за активното участие и подкрепа в работата с учениците от 3. „а“, 4. „а“ и 4. „б“ клас.

През учебната година децата участваха в изработването на поздравителни картички, мартеници, рисунки и други творчески изделия в рамките на кръжок „Дарования“. В заниманията с учениците активно се включиха Мария Райчева и Ваня Митева.
Благодарствени писма бяха връчени на Станислава Врачева, Стоянка Канева, Мария Тошева, Донка Йочева, Неделина Иванова-Берова и Маргарита Иванова за принос към творческата и образователната дейност с децата.
В знак на признателност за дългогодишното сътрудничество между Общинска библиотека „Петър Матеев“ и СУ „Георги Ст. Раковски“, заместник-директорът Иванка Атанасова получи благодарствено писмо и цвете.
В края на срещата всички участници в кръжочната дейност получиха книжка за Георги Раковски и книгоразделител като подарък за активното участие и положените усилия през годината.

Екипът на библиотеката пожела на учениците успешна ваканция, нови творчески инициативи и успехи през следващата учебна година.

