Начало » Коментари » Радев – български Вучич?

Радев – български Вучич?

462681800 8434158096700055 8043855059493855639 n

Случаят „Петрохан” разтресе държавата с оставки

По искане на посланиците на ЕС президентът Илияна Йотова се срещна с тях.
Както знаете, основната тема на разговора е била дали България ще напусне ЕС и НАТО. „Пътьом” в разговора се е споменал и случаят Петрохан – като илюстрация за тези опасения.
Бъдете сигурни, че Запада знае повече за политиката, която е следвала и ще следва България, отколкото ние тук, в България. И затова заговориха тежките оръжия – засега на дипломацията.
.
И при срещата на Румен Радев с германския канцлер Фридрих Мерц също е намекнато за случая „Петрохан” – като илюстрация за тези опасения.
Румен Радев замина за Париж за „работен обяд” – разговори с френския президент Макрон. На същата тема – ще напуска ли България НАТО и ЕС? И май отново ще намекнат за Петрохан като илюстрация за опасенията.
Премиерът ни го очакват и в Брюксел – за разговори с генералния секретар на НАТО Марк Рюте. И с председателя на Европейския съвет (най-висшият орган на ЕС) Антонио Коща. Очакват го и преговори с Урсула фон дер Лайен за траншовете за България.
.
Над всички тези срещи виси и сянката на Петрохан.
Развитието на случая „Петрохан”, моите разкрития по него и обществената реакция изяде поста на главния прокурор Борислав Сарафов, но го остави като зам.-главен прокурор и шеф на Националното следствие.
Случаят „Петрохан” изяде поста на Деньо Денев като шеф на ДАНС, но го остави като заместник-шеф на ДАНС.
Пробваме, ако номерът мине, беше тъпата максима на елита ни за толкова ценните му кадри.
_______________
📌Но случаят Петрохан не се изтри – остана! И може да изтрие и траншовете от ЕС, без които новата власт ще бере големи ядове.
_______________
Затова вчера, непосредствено преди разговорите на Румен Радев в чужбина
✔*** Борислав Сарафов доброзорно си подаде оставката като заместник-главен прокурор и директор на националната следствена служба.
✔*** Бившият бос на ДАНС Деньо Денев също доброзорно си подаде оставката като заместник-председател на Агенцията. *** ✔*** Шоуменът и политически лидер Слави Трифонов пак вчера в обръщение към премиер и вътрешен министър поиска „пълно разкриване” на истината около случая.
✔*** Пак вчера и днес разни бивши, доскорошни меверийски ръководители като гръм от ясно небе започнаха да говорят за външен разстрел (например уж от някой разярен гражданин,чието дете било омагьосано или насилвано.)
✔*** днес агенция „Митници” се сдоби с нов заместник-директор. Ключовото във визитката му: Стефан Бакалов 24 години е бил ръководител на отдел „Борба с наркотиците”.
.
Пропагандното послание е за консумация в чужбина на фона на чуждестранната визита на Румен Радев – „ето, вижте, взимаме мерки”! Приложиха същата максима „пременил се Илия, все в тия” и ако номерът мине.
.
Въпросът е защо бурята с оставки и назначения е свързана и със случая „Петрохан”, с работните чуждестранни обеди и вечери днес и утре на Румен Радев?
.
Защото огромният международен скандал не е с някакви си изпозастреляни лица и едно сред тях, обявено като „Гуру” в отчаян и нелеп опит да се укрие какво се вършило там – на Петрохан, в хижата и Обекта! (непосредствено до нея).
___________________
Според разкритията: център за обучение на диверсанти, които да блокират при необходимост Петроханския и Шипченския проход, завод за наркотици, координационен център на наркооктопод, разпрострял се над цяла Европа, а и от Мексико и над САЩ, шпионско руско звено. Под закрилата на ДАНС, на държавата, на така наречения ни „елит”!
___________________
Да напомня, че за шеф на ДАНС (засега временно, ако мине номерът – постоянно) беше назначен човек – Станчо Станев, който първоначално е завършил „ветеринарна медицина”. Кум на снайперистката Мая Манолова.
******* А защо я наричам снайперистка виж тук:
Служебният експремиер Стефан Янев и Майчето като
ПУБЛИЧНА ФИЗИОНОМИЯ
НА „СНАЙПЕРИСТКИЯ” СПЕЦВУЗ
**** Тайните на абревиатурата ИМ на секретните руски служби
.
Станев като доверено лице постъпва в НСО. Бил е лична охрана на кажи-речи всички наши президенти и премиери, вкл. и на първия ни – Желю Желев.
Дали е бил негова охрана и личен шофьор още преди той да стане президент? Липсват официални данни. Питам, защото личният шофьор на лидера на уж демократичната ни тогава „опозиция” натовари цялата документация за първите „демократични” избори и тя изчезна.
.
Когато Радев встъпи в длъжността президент, Станчо Станев веднага беше назначен за ръководител на отдел 01 в НСО. Отделът се занимава с персоналната охрана на държавниците ни. Този човек според днешните медийни сензации е бил уличен от западна контразузнавателна служба в контакти с албанската наркомафия. Истина е – съобщих го в мое разследване още навремето. Тогава беше освободен от служба, а когато утихна скандалът, го възстановиха.
Последните години беше пратен в агенция „Митници”, май за да се поизчисти биографията му. Или за контрол. В ключово звено „митническо разузнаване и разследване”.
.
Е, и този номер няма да мине! Като и номерът с усиленото му лансиране пред някои западни спецслужби като техен човек. Бъдете сигурни! Най-малкото е, че ръководителят на родното контраразузнаване никога няма да бъде допуснат до истинската секретна информация на НАТО и ЕС.
.
Българското „демократично” контраразузнаване в лицето на ръководството му никога не е работило за България и съюзите, в които страната ни членува, а срещу тях.
Видя се и по случая „Петрохан”. За него „заплахата за националната сигурност” например не съм само аз, но се оказаха и гражданите, които на протестите поискаха нормализирането на страната ни от държава на мафията в държава на законността.
.
Като на пожар оставката на Сарафов (както и онази на Гешев) кристално ясно демонстрира, че съдебната ни система винаги, от десетилетия насам е била на подчинение на властта, на партията, която я упражнява и нейното правителство, на чуждестранно руско влияние, че Висшия съдебен съвет е продукт на същите тези зависимости. Ясно се видя, че тези две принудени оставки заедно с тази на бившия шеф на ДАНС от мястото на заместник са по принуда, идваща отвън – заради европарите и пред страха от американски натиск.
Ясно се видя, че няма как да се потулят разкритията, че мисирковата журналистика може и да омайва тълпите в България, но е неспособна да омае съюзници и партньори, че дори самотен глас има неотразима сила, защото сме в ЕС и НАТО.
.
Искам да предупредя родния елит и специално премиерът ни.
Не хранете руските илюзии!
Те са гибелни, не кореспондират въобще с реалността и това се вижда по агресията им в Украйна.
Колкото и да не ви се вярва, в Белия дом също започнаха да се притесняват.
Евентуална загуба на България ще повлече извън НАТО целия Балкански полуостров, вкл. и Румъния, и Гърция. А това означава загуба на стратегически американски позиции и влияние.
Играта между Тръмп и Путин приключи – голяма сделка няма да има! НАТО е прицел на внимание в Белия дом въпреки основателното недоволство от недостатъчния европейски принос в него и обструкциите около Иран.
Не хранете родни илюзии!
Ако досегашните протести бяха отчасти режисирани, то онова, което ще избухне, ако България напусне Запада, ще е спонтанно.
И ще ви помете без остатък, макар че ще удари много тежко финансите и икономиката на страната.
БЕЛЕЖКА
***** Добре дошли, скъпи…
Туитърът на френскияп резидент Макрон от днес не е за Румен Радев. Той е за Милойко Спаич, премиер на Черна гора. Макрон отбеляза в него „Франция е до народа на Черна гора. До скоро в Черна гора!”
В туитъра за Радев е „щастлив” да се срещне с него. Куртоазия. Нямаше комюнике, нямаше пресконференция, нямаше съвместни изявления от двамата. След обяда се появи къс, сдържан, протоколен туитър въпреки двучасовият разговор. До този момент цари и пълно мълчание във френските медии (утре обаче може да се появи някоя платена публикация).
Григор Лилов