Начало » Регионални » Ученици от Нова Загора гостуваха на прокурорите от Окръжна прокуратура-Сливен

Ученици от Нова Загора гостуваха на прокурорите от Окръжна прокуратура-Сливен

IMG-906bc51172e3b4ac1a248781b6fc6a4b-V

Ученици от ОУ „Христо Ботев“ в Нова Загора гостуваха в Съдебната палата в Сливен, където се срещнаха с прокурори от Окръжната прокуратура в града, съобщиха от Апелативна прокуратура Бургас. Срещата е част от станалата традиционна през годините програма „Съдебна власт – информиран избор и гражданско доверие. Отворени съдилища и прокуратури“ на ВСС.

Учениците, които са в единадесети клас, бяха посрещнати от прокурорите Ваня Белева и Виолета Калайджиева. Гостите имаха възможност да разгледат съдебната палата. Посетиха и съдебна зала.

Интересът на учениците бе насочен към наказателната отговорност на непълнолетните лица. Множество въпроси бяха поставени и за престъпленията, свързани с държане и разпространение на наркотични вещества.

След като получиха отговори от магистратите учениците получиха възможност да облекат прокурорски тоги, а много от тях си направиха и снимка за спомен от съдебната зала.