Завърши Общинският етап на Ученическите игри за 2023/2024 година в Нова Загора и вече са ясни победителите, които ще представят нашата община на областните състезания. Оспорваните футболни срещи бяха в две възрастови групи – юноши – 8-10 клас и 11-12 клас. В тях сили премериха отборите на СУ „Христо Ботев“ и ПГТТ „Атанас Димитров“. Волейболните и баскетболните игри се състояха в спортна зала „Младост“, като надпреварата бе съответно между юноши и девойки – 11-12 клас при волейбола и юноши 11-12 клас при баскетбола.


Всички победители в Общински етап на ученическите игри за периода 2023/2024 г. продължават в областния етап в гр. Сливен. ПГТТ „Атанас Димитров“ ще представят Община Нова Загора с отборите по футбол юноши – 8-10 клас и 11-12 клас и волейбол юноши 11-12 клас. СУ „Христо Ботев“ ще се състезават с отборите по волейбол – девойки 11-12 клас и баскетбол юноши11-12 клас. Всички участници в общински етап на Ученическите игри 2023/2024 г. получиха награди – купи, осигурени от Община Нова Загора.
Ръководството на Община Нова Загора пожелава успех и достойно представяне на отборите в предстоящата надпревара на областно ниво.

