Змия проникна в жилищен вход в Сливен и бе забелязана тази сутрин. Това се случи във вх. А на малък жилищен блок на бул. “Стефан Стамболов” №1 в сливенския квартал „Младост“. Змията бе уловена от живеещ във входа мъж между първия и втория етаж, където е припознала сред цветята свой нов хабитат.

Змията бе изолирана в пластмасова бутилка.

След проведена консултация с ветеринар се установи, че влечугото е смок.
Смокът вече е репатриран в природата извън града край пътя Сливен – Ямбол.

