Около 15 богомолци присъстваха днес на Рождество Христово по Юлианския календар в единствения храм на Старостилната православна църква в Сливен „Свети мчк Димитър Сливенски”, който се намира на Ичеренско шосе близо до Андреева чешма, видя „Звънар”.
В службата участва църковен хор. Свещеникът отправи и молитва за „спиране на кръвопролитието в благословената земя Украйна”.
Предстоятелят на храма е отец Димитър Бабулков. В сайта на църквата са посочени 15 храма, един манастир и две общини в страната.
След дългогодишна съдебна сага Българската православна старостилна църква (БПСЦ) с решение на ВКС бе вписана в регистъра на вероизповеданията у нас. Църквата не е в общение с останалите поместни православни църкви, независимо дали в дях се служи по стария или по новия стил.
След 1989 г. неканоничната БПСЦ се отделя от БПЦ поради несъгласие с новоюлианския календар. Останалите свещеници я наричат „княжевския разкол”.
„Синодът на противостоящите“, неканонична гръцка старостилна църква, създава в България своя „епархия“, наречена „Триадицка“ (по едно от древните имена на София).
През 1993 г. „Синодът на противостоящите“ дава автокефалия на БПСЦ и на 17.01.1993 г. в старостилния манастир „Св. св. Киприан и Юстина“ край Атина йеромонах Фотий (Росен Сиромахов) е ръкоположен за „Триадицки епископ“ от трима „противостоящи“ и един представител на неканоничната Румънска старостилна църква. 10 години преди това в същия манастир Сиромахов е ръкоположен за свещеник от митрополит Киприан от „Синода на противостоящите“; в България служи в старостилния Княжевски манастир.
На 27.07.2014 г. „Синодът на противостоящите“ предлага „Триадицка епархия“ да бъде въздигната в митрополия. За целта с указ № 0001 на Фотий от 18.12.2014 г. БПСЦ се сдобива с „архиерейски Синод“, с председател Фотий и временни членове Георгий и Никон от неканоничната Руска православна задгранична църква (РПЗЦ). От март 2016 г. „епархията“ вече е „митрополия“, а Фотий – „митрополит“.
Днес част от православния свят празнува Рождество Христово по стар стил – Русия, Сърбия, Северна Македония, Северно Косово, Черна гора, Грузия, Египет, Йерусалимската църква, монасите от Атон и др. Арменската църква пък отбелязва в един и същи ден и Коледа, и Богоявление. Армения е първата страна, която официално приема християнството.