Начало » Регионални » 19 сливенски читалища ще получат общинска субсидия

19 сливенски читалища ще получат общинска субсидия

DSC 1209

Комисията за разпределение на финансовия стимул на читалищата от община Сливен днес проведе заседание. На срещата в зала „Май“ присъстваха заместник-кметът Пепа Чиликова, председателят на Постоянната комисия по образованието към местния парламент Лидия Димитрова, както и представители на общинските културни средища.

DSC 1207

Деветнайсет читалища от общо двайсет и едно ще получат общинска субсидия, за да реализират част от проектите си и да надградят творческата си дейност. Проектите на две от читалищата бяха отхвърлени по недопустимост. Общата сума на средствата, които ще бъдат разпределени сред одобрените кандидати, възлиза на близо 22 хиляди лв. С тях ще бъдат финансирани творчески работилници, летни занимални за деца и за хора в неравностойно положение, прожекции на филми, музейни сбирки, събития, насърчаващи децата да четат и да развиват въображението си и др.

Вече шеста година културните средища имат възможност да кандидатстват пред Община Сливен за финансово стимулиране. То е в размер на 30 хил. лв. за всяка календарна година.