Причудливите елементи от коледната украса на Сливен – елените – тапири отново са на сливенското ларго, но са изтикани до кривата колонада до кръговото „Розова градина“, която изникна там при кметуването на генерал Кольо Милев и до днес сме сигурни, че поне оттам няма да мине терористична атака с камион. За новия коледен панел пред общината златната пейка и орнаменти вече писахме, но златните пейки вече са две за радост на жителите на „Комлука“.
За фото декор се използват и белите мечки срещу старото кино „Българка“ курдисани до „Шишеяд в твоя град“.

Сергиите от изложението „Българско е“ се множат. Продават се и знамена – български, хайдушки, на Европейския съюз и руски.

Питахме продавача търновец американски няма ли. Той рече, че май му се подиграваме. Странна работа – уж площадите пълни със соросоиди, пък няма фенове на знамето, осеяно със звезди.
Такава е днес градската среда – „трън до цвят, шарен свят“.

