На 15 май в ОУ „ Братя Миладинови“ в Сливен се проведе Ден на отворените врати, съобщиха от училещето. Събитието се състоя по повод патронния празник на училището с официално откриване на СТЕМ център и провеждане на Информационен ден по Проект BG05SFPR001-1.002-0022 „Заедно за успеха на всяко дете“ – Партньорски проект за превенция на отпадане и подкрепа на деца в риск.
Новият STEM център включва седем модерно оборудвани кабинета в направленията „Зелени технологии“, „Природни науки“, „Математика“ и „Информатика“, както и осем обновени високотехнологично свързани класни стаи. Помещенията са оборудвани с интерактивни дисплеи, електронни микроскопи, 3D принтер, проектори и специализирана техника за обучение и практически дейности.
В рамките на празничната програма Информационният ден премина под надслов „Моето училище – място за знания, приятелства и вдъхновения“. Събитието включваше празничен концерт и поредица от образователни, творчески и практически ателиета за ученици, родители и гости. Посетителите имаха възможност да се включат в дейности, свързани с изкуства, фолклор, наука, дигитални технологии, екология, спорт и приложно творчество. На събитието присъстваха, представители на родителската общност, господин Боян Аксаков, господин Ленко Кренчев от Регионално управление на образованието – Сливен, госпожа Ивелина Илиева от Община Сливен, директори на училища и детски градини, представители на организации и партньори.
Събитието е част от усилията на ОУ „ Братя Миладинови“ да предлага съвременно, качествено и иновативно образование и в подкрепа на Механизма за съвместна работа на институциите по обхващане и включване в предучилищно и училищно образование и предотвратяване на отпадането от образователната система на деца и ученици.

