Притежание на забранени вещества са установили криминалисти на РУ-Нова Загора при специализирана операция, съобщиха от Областна дирекция на МВР – Сливен. Един е задържан. Акцията е проведена на 13 май с цел установяване на лица, занимаващи се с разпространение на наркотици.
В град Нова Загора полицейски екип от участък „Кв. Шести“ спира за проверка таксиметров автомобил. В него е пътувал криминално проявен мъж на 57 години от същото населено място. По време на проверката е направил опит да изхвърли пакет, съдържащ бяло кристалообразно вещество, което е реагирало положително при теста за наркотици. Задържан е за 24 часа. По случая е образувано досъдебно производство.
Производство на наркотични вещества са установили криминалисти от участък „Надежда“ към РУ-Сливен. На 13 май, по време на ежедневния контрол и наблюдение на лица с криминални прояви, е извършена проверка на адрес в град Сливен. На място, в момента на производство на забранени вещества, са установени двама криминално проявени мъже от град Сливен. Отведени са в районното управление и задържани за 24 часа. В жилището са намерени и иззети множество предмети, течности, вещества и прекурсори, използвани за производство на високорискови за здравето вещества. Намерените течности са реагирали положително при тестовете за наркотици. По случая е образувано досъдебно производство.
Още от полицейския бюлетин:
Полицейски служители от РУ-Сливен са задържали мъж на 36 години от село Желю войвода за нарушаване на съдебна заповед за защита. Сигналът е получен на 13 май. Мъжът е нарушил заповед на Районен съд- Сливен, забраняваща му да доближава жена, негова близка роднина, на разстояние по-малко от 20 метра. По случая е образувано бързо производство.

