Начало » Регионални » STEM център отвори врати в училището в новозагорското село Коньово

STEM център отвори врати в училището в новозагорското село Коньово

P1660839

В празнична атмосфера в ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“ в село Коньово бе открит STEM център – модерно образователно пространство, което ще предоставя на учениците възможности за обучение чрез иновативни технологии, практически занимания и творчески подходи, съобщиха от Община Нова Загора.

P1660831

Официален гост на събитието бе кметът на Община Нова Загора Галя Захариева, придружена от своя екип. Сред присъстващите бяха още началникът на РУО – Сливен д-р Кристина Добрева-Станкова, старши експертът по организация на средното образование Ралица Василева, директори на училища от общината, преподаватели, ученици и гости.

P1660816

Директорът на учебното заведение Лена Георгиева откри събитието и приветства присъстващите. В своето слово тя подчерта значението на STEM образованието за развитието на съвременните умения у учениците и изрази увереност, че новият център ще се превърне в място за вдъхновение, открития и успешна реализация на младите хора.

Кметът на Община Нова Загора Галя Захариева поздрави ръководството на училището и учителите за реализирането на проекта и пожела на учениците много успехи в използването на новите възможности за обучение. Тя отбеляза, че инвестициите в образователната среда са инвестиции в бъдещето на общината и в развитието на младите хора.

P1660827

Гостите имаха възможност да разгледат новоизградените пространства и модерното оборудване, предназначени да насърчават ученето чрез практика, експериментиране и работа в екип.

С откриването на STEM центъра ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“ прави още една важна стъпка към осигуряването на качествено и съвременно образование, съобразено с предизвикателствата и потребностите на XXI век.